CA0002100R0JR05
Mfr.Part #
CA0002100R0JR05
Description
RES 100 OHM 2W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
100Ohm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Pbfree Code :
No
Diameter :
4.32mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e0
Packing Method :
TR
Radiation Hardening :
No
Series :
CA
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.170Diax0.630L 4.32mmx16.00mm
Max Power Dissipation :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Composition :
Wirewound
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
2W
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Datasheets
CA0002100R0JR05
Vishay / Dale CA0002100R0JR05
Through Hole FIXED RESISTOR, 100Ohm, Wirewound,