CA000110R00KS70
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CA000110R00KS70
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 10 OHM 1W 10% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Series :
CA
Composition :
Wirewound
Tolerance :
±10%
Power (Watts) :
1W
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
275°C
Resistance :
10Ohms
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Mount :
Through Hole
Length :
11.684mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
1W
Supplier Device Package :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.170Diax0.460L 4.32mmx11.68mm
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Diameter :
4.32mm
Datasheets
CA000110R00KS70
Vishay / Dale CA000110R00KS70
Through Hole 10Ohms, 1W, Wirewound,