C951U392MYVDAAWL20
Mfr.Part #
C951U392MYVDAAWL20
Description
CAP CER 3900PF 400VAC Y5V RADIAL
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Voltage - Rated AC :
250V
Lead Pitch :
10.0076mm
Capacitance :
3900pF
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Lead Style :
Straight
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.472Dia 12.00mm
Voltage - Rated :
400VAC
Ratings :
X1, Y2
Temperature Coefficient :
Y5V F
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Bulk
Dielectric :
Y5V
Datasheets
C951U392MYVDAAWL20
KEMET C951U392MYVDAAWL20
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 3900pF 400VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.472Dia 12.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C951U392MYVDAAWL20 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.472Dia 12.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is Y5V F.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 10.0076mm.
C951U392MYVDAAWL20 Features
a size/dimension of 0.472Dia 12.00mm