C931U681KZYDBAWL20
Mfr.Part #
C931U681KZYDBAWL20
Description
CAP CER 680PF 440VAC Y5P RADIAL
Voltage - Rated AC :
300V
Ratings :
X1, Y2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Published :
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Voltage - Rated :
440VAC
Capacitance :
680pF
Dielectric :
Y5P
Temperature Coefficient :
Y5P B
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
10.0076mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C931U681KZYDBAWL20
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 680pF 440VAC Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.394Dia 10.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C931U681KZYDBAWL20 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.394Dia 10.00mm.This coefficient equals Y5P B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
C931U681KZYDBAWL20 Features
a size/dimension of 0.394Dia 10.00mm