C931U101JVSDAAWL20
Mfr.Part #
C931U101JVSDAAWL20
Description
CAP CER 100PF 400VAC SL RADIAL
ROHS3 Compliant
Temperature Characteristics Code :
SL
Size Code :
Terminal Shape :
Wire
Radial
Width :
5mm
Ratings :
X1, Y1
Height :
10mm
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated AC :
400V
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Pitch :
10mm
Voltage - Rated :
400VAC
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Pitch :
10.0076mm
Number of Terminations :
2
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Published :
Length :
10mm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Tolerance :
±5%