C921U820JVSDAAWL35
Mfr.Part #
C921U820JVSDAAWL35
Description
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated :
400VAC
Voltage - Rated AC :
400V
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Temperature Coefficient :
SL
Lead Pitch :
10.0076mm
Capacitance :
82pF
Packaging :
Bulk
Lead Style :
Straight
Tolerance :
±5%
Datasheets
C921U820JVSDAAWL35
KEMET C921U820JVSDAAWL35
C900AH SFTY X1-400 Y1-400 82pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C921U820JVSDAAWL35 Overview
This device's program size/dimension is 0.354Dia 9.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.In a capacitor, the lead pitch is just the distance (spacing) between adjacent threads.
C921U820JVSDAAWL35 Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm