C921U820JUSDCAWL35
Mfr.Part #
C921U820JUSDCAWL35
Description
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL
Ceramic Capacitors
Temperature Characteristics Code :
SL
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Rated (AC) Voltage (URac) :
400V
Voltage - Rated :
400VAC
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Width :
5mm
Terminal Pitch :
10mm
Size Code :
Lead/Base Style :
Kinked
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Capacitance :
82pF
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Temperature Coefficient :
SL
Lead Pitch :
10.0076mm
Voltage - Rated AC :
250V
Ratings :
X1, Y1
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Radial, Disc
Length :
9mm