C921U750JVSDCAWL35
Mfr.Part #
C921U750JVSDCAWL35
Description
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL
Voltage - Rated :
400VAC
Lead Pitch :
10.0076mm
Width :
5mm
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated AC :
400V
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Pitch :
10mm
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Temperature Coefficient :
SL
Package / Case :
Radial, Disc
Size Code :
Capacitance :
75pF
Terminal Shape :
Wire
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±5%
Temperature Characteristics Code :
SL
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Through Hole
Lead/Base Style :
Kinked
Composition :
Ceramic
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 400
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Multilayer :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Height :
9mm
Length :
9mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
C921U750JVSDCAWL35
KEMET C921U750JVSDCAWL35
C900AH SFTY X1-400 Y1-400 75pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc