C921U750JVSDAAWL45
Mfr.Part #
C921U750JVSDAAWL45
Description
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL
Ceramic Capacitors
Size Code :
Ratings :
X1, Y1
Package / Case :
Radial, Disc
Length :
9mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Type :
Through Hole
Width :
5mm
Voltage - Rated :
400VAC
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Terminal Pitch :
10mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
75pF
Height :
9mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Published :
Voltage - Rated AC :
400V
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 400
Number of Terminations :
2
Temperature Characteristics Code :
SL
Terminal Shape :
Wire
Multilayer :
yes
Lead Pitch :
10.0076mm
Temperature Coefficient :
SL
Termination :
Radial
Composition :
Ceramic
Lead Style :
Straight
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
REACH SVHC :
No SVHC
Datasheets
C921U750JVSDAAWL45
KEMET C921U750JVSDAAWL45
C900AH SFTY X1-400 Y1-400 75pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc