C921U750JVSDAA7317
Mfr.Part #
C921U750JVSDAA7317
Description
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL
Ceramic Capacitors
Width :
5mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Ratings :
X1, Y1
Number of Terminations :
2
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead Style :
Straight
Terminal Shape :
Wire
Packaging :
Tape and Box (TB)
Length :
9mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Pitch :
10.0076mm
Temperature Coefficient :
SL
Mounting Type :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Termination :
Radial
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 400
Terminal Pitch :
10mm
Voltage - Rated :
400VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Radial, Disc
Height :
9mm
Voltage - Rated AC :
400V
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Capacitance :
75pF
Temperature Characteristics Code :
SL
Safety
Packing Method :
Ammo Pack
Multilayer :
yes
Size Code :
Datasheets
C921U750JVSDAA7317
KEMET C921U750JVSDAA7317
C900AH SFTY X1-400 Y1-400 75pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc