C921U750JUSDCA7317
Mfr.Part #
C921U750JUSDCA7317
Description
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
75pF
Tolerance :
±5%
Composition :
Ceramic
Size Code :
Termination :
Radial
Temperature Characteristics Code :
SL
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Length :
9mm
Voltage - Rated AC :
250V
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-250
ECCN Code :
EAR99
Rated (AC) Voltage (URac) :
400V
Width :
5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Pitch :
10mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Temperature Coefficient :
SL
Voltage - Rated :
400VAC
Operating Temperature :
-40°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Pitch :
10.0076mm
Lead/Base Style :
Kinked
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
9mm
Datasheets
C921U750JUSDCA7317
KEMET C921U750JUSDCA7317
C900AH SFTY X1-400 Y1-250 75pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc