C921U681KVYDCAWL45
Mfr.Part #
C921U681KVYDCAWL45
Description
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Lead Pitch :
10.0076mm
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
Capacitance :
680pF
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Dielectric :
Y5P
Voltage - Rated AC :
400V
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Temperature Coefficient :
Y5P B
Through Hole
Lead/Base Style :
Kinked
Voltage - Rated :
400VAC
Datasheets
C921U681KVYDCAWL45
KEMET C921U681KVYDCAWL45
C900AH SFTY X1-400 Y1-400 680pF 400VAC Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C921U681KVYDCAWL45 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.354Dia 9.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.10.0076mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
C921U681KVYDCAWL45 Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm