C921U681KVYDAAWL40
Mfr.Part #
C921U681KVYDAAWL40
Description
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL
Voltage - Rated :
400VAC
Mount :
Through Hole
Published :
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
Y5P B
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Style :
Straight
Dielectric :
Y5P
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Voltage - Rated AC :
400V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
680pF
Lead Pitch :
10.0076mm
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Datasheets
C921U681KVYDAAWL40
KEMET C921U681KVYDAAWL40
C900AH SFTY X1-400 Y1-400 680pF 400VAC Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C921U681KVYDAAWL40 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.354Dia 9.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is Y5P B.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 10.0076mm.
C921U681KVYDAAWL40 Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm