C921U681KUYDCAWL20
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C921U681KUYDCAWL20
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Pitch :
10.0076mm
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Termination :
Radial
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Voltage - Rated AC :
250V
Dielectric :
Y5P
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Packaging :
Bulk
Composition :
Ceramic
Tolerance :
±10%
Capacitance :
680pF
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated :
400VAC
Ratings :
X1, Y1
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Package / Case :
Radial, Disc
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
Y5P B
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Applications :
Safety
Lead/Base Style :
Kinked
Datasheets
C921U681KUYDCAWL20
KEMET C921U681KUYDCAWL20
C900AH SFTY X1-400 Y1-250 680pF 400VAC Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C921U681KUYDCAWL20 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.354Dia 9.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is Y5P B.An unbalanced capacitor has a pitch of 1 (the distance between adjacent threads).
C921U681KUYDCAWL20 Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm