C921U681KUYDAAWL40
Mfr.Part #
C921U681KUYDAAWL40
Description
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Ratings :
X1, Y1
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Style :
Straight
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated :
400VAC
Dielectric :
Y5P
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
Y5P B
Capacitance :
680pF
Lead Pitch :
10.0076mm
Voltage - Rated AC :
250V
Datasheets
C921U681KUYDAAWL40
KEMET C921U681KUYDAAWL40
C900AH SFTY X1-400 Y1-250 680pF 400VAC Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C921U681KUYDAAWL40 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.354Dia 9.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is Y5P B.An unbalanced capacitor has a pitch of 1 (the distance between adjacent threads).
C921U681KUYDAAWL40 Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm