C921U680JUSDBAWL40
Mfr.Part #
C921U680JUSDBAWL40
Description
CAP CER 68PF 400VAC SL RADIAL
Capacitance :
68pF
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Ratings :
X1, Y1
Lead/Base Style :
Kinked
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Multilayer :
No
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 400; 250, SAFTEY CLASS: X1/Y1
Package / Case :
Radial, Disc
Rated (AC) Voltage (URac) :
400V
Composition :
Ceramic
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Length :
9mm
Voltage - Rated :
400VAC
Number of Terminations :
2
Height :
9mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Size Code :
Temperature Characteristics Code :
SL
Terminal Pitch :
10mm
Temperature Coefficient :
SL
Tolerance :
±5%
Width :
5mm
Voltage - Rated AC :
250V
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Packaging :
Bulk
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Terminal Shape :
Wire
Datasheets
C921U680JUSDBAWL40
KEMET C921U680JUSDBAWL40
C900AH SFTY X1-400 Y1-250 68pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc