C921U680JUSDAAWL45
Mfr.Part #
C921U680JUSDAAWL45
Description
CAP CER 68PF 400VAC SL RADIAL
Lead Style :
Straight
Ratings :
X1, Y1
Lead Pitch :
10.0076mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Voltage - Rated AC :
250V
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Terminal Pitch :
10mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
9mm
Mount :
Through Hole
Size Code :
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Temperature Characteristics Code :
SL
Height :
9mm
Safety
Width :
5mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±5%
Termination :
Radial
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Rated (AC) Voltage (URac) :
400V
Composition :
Ceramic
Number of Terminations :
2
Capacitance :
68pF
Voltage - Rated :
400VAC
Temperature Coefficient :
SL
Datasheets
C921U680JUSDAAWL45
KEMET C921U680JUSDAAWL45
C900AH SFTY X1-400 Y1-250 68pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc