C921U332MZVDBA7317
Mfr.Part #
C921U332MZVDBA7317
Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5V RADIAL
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Depth :
5mm
Terminal Shape :
Wire
Packing Method :
Ammo Pack
Lead/Base Style :
Kinked
Mount :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
18 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Published :
Diameter :
9mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 440
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
Y5V
Series :
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Temperature Coefficient :
Y5V F
Multilayer :
yes
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage :
300V
Lead Pitch :
10mm
Dissipation Factor :
5 %
Size Code :
Voltage - Rated DC :
400V
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Voltage - Rated AC :
300V
Capacitance :
3300pF
Temperature Characteristics Code :
Y5V
Ratings :
X1, Y2
REACH SVHC :
No SVHC
Introducing Ceramic Capacitors KEMET C921U332MZVDBA7317 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~125°C, Package / Case:Radial, Disc, Voltage:300V, C921U332MZVDBA7317 pinout, C921U332MZVDBA7317 datasheet PDF, C921U332MZVDBA7317 amp .Beyond Ceramic Capacitors KEMET C921U332MZVDBA7317 ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KEMET C921U332MZVDBA7317
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 3300pF Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc