C921U332MZVDAAWL45
Mfr.Part #
C921U332MZVDAAWL45
Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5V RADIAL
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
111 Weeks
Rated (AC) Voltage (URac) :
400V
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Height :
9mm
Capacitance :
3300pF
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 440
Termination :
Radial
Multilayer :
yes
Dielectric :
Y5V
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packaging :
Bulk
JESD-609 Code :
e3
Size Code :
Temperature Characteristics Code :
Y5V
Ratings :
X1, Y2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated AC :
300V
Length :
9mm
Temperature Coefficient :
Y5V F
Tolerance :
±20%
Width :
5mm
Applications :
Safety
Number of Terminations :
2
Published :
Terminal Pitch :
10mm
Voltage - Rated :
440VAC
Series :
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Terminal Shape :
Wire
ECCN Code :
EAR99
Lead Style :
Straight
Terminal Finish :
Tin (Sn)
ROHS3 Compliant
KEMET C921U332MZVDAAWL45
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 3300pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc