C921U332MZVDAA7317
Mfr.Part #
C921U332MZVDAA7317
Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5V RADIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
Ammo Pack
Terminal Pitch :
10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
Y5V
Length :
9mm
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Width :
5mm
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 440
Terminal Shape :
Wire
Size Code :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height :
9mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated AC :
300V
Rated (AC) Voltage (URac) :
400V
Lead Style :
Straight
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Temperature Coefficient :
Y5V F
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Series :
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Mount :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Capacitance :
3300pF
Ratings :
X1, Y2
Lead Pitch :
10.0076mm
Temperature Characteristics Code :
Y5V
Voltage - Rated :
440VAC
Tolerance :
±20%
Multilayer :
yes
KEMET C921U332MZVDAA7317
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 3300pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc