C921U330JZNDCAWL45
Mfr.Part #
C921U330JZNDCAWL45
Description
CAP CER 33PF 440VAC C0G/NP0 RAD
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Composition :
Ceramic
Voltage - Rated :
440VAC
Lead Pitch :
10.0076mm
Tolerance :
±5%
Ratings :
X1, Y2
Published :
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-40°C
Series :
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
33pF
Voltage - Rated AC :
300V
Applications :
Safety
Max Operating Temperature :
125°C
Lead/Base Style :
Kinked
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Dielectric :
NP0
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C921U330JZNDCAWL45
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 33pF 440VAC Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C921U330JZNDCAWL45 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm.Stable operation requires a temperature higher than -40°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
C921U330JZNDCAWL45 Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm