C921U222MYWDAAWL35
Mfr.Part #
C921U222MYWDAAWL35
Description
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Lead Style :
Straight
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Pitch :
10.0076mm
Ratings :
X1, Y2
Voltage - Rated :
400VAC
Temperature Coefficient :
Y5U E
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Package / Case :
Radial, Disc
Dielectric :
Y5U
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated AC :
250V
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Capacitance :
2200pF
Bulk
Datasheets
C921U222MYWDAAWL35
KEMET C921U222MYWDAAWL35
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 2200pF 400VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C921U222MYWDAAWL35 Overview
A program's size/dimension is 0.354Dia 9.00mm for this device.Its coefficient is Y5U E and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.Lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 10.0076mm.
C921U222MYWDAAWL35 Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm