C921U222MVVDCAWL45
Mfr.Part #
C921U222MVVDCAWL45
Description
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Voltage - Rated :
400VAC
Ratings :
X1, Y1
Tolerance :
±20%
Dielectric :
Y5V
Lead Pitch :
10.0076mm
Composition :
Ceramic
Lead/Base Style :
Kinked
Capacitance :
2200pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated AC :
400V
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Temperature Coefficient :
Y5V F
Datasheets
C921U222MVVDCAWL45
KEMET C921U222MVVDCAWL45
C900AH SFTY X1-400 Y1-400 2200pF 400VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C921U222MVVDCAWL45 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.354Dia 9.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is Y5V F.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 10.0076mm.
C921U222MVVDCAWL45 Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm