C921U222MVVDBAWL35
Mfr.Part #
C921U222MVVDBAWL35
Description
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL
Stock
546
In Stock :
546
Voltage - Rated :
400VAC
Multilayer :
No
Tolerance :
±20%
Composition :
Ceramic
Width :
5.5mm
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Terminal Pitch :
10mm
Capacitance :
2200pF
Dielectric :
Y5V
Size Code :
3522
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Voltage - Rated AC :
400V
Ratings :
X1, Y1
Temperature Coefficient :
Y5V F
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 400, SAFTEY CLASS: X1/Y1
Safety
Temperature Characteristics Code :
Y5V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Terminal Shape :
Wire
Lead/Base Style :
Kinked
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
9mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Mount :
Through Hole
Length :
9mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
C921U222MVVDBAWL35
KEMET C921U222MVVDBAWL35
C900AH SFTY X1-400 Y1-400 2200pF 400VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc