C921U221KZYDAA7317
Mfr.Part #
C921U221KZYDAA7317
Description
CAP CER 220PF 440VAC Y5P RADIAL
Lead Pitch :
10.0076mm
Voltage - Rated :
440VAC
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead/Base Style :
Straight
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Temperature Coefficient :
Y5P B
Min Operating Temperature :
-40°C
Dielectric :
Y5P
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Through Hole
Published :
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Voltage - Rated AC :
300V
Capacitance :
220pF
Lead Style :
Straight
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Box (TB)
KEMET C921U221KZYDAA7317
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 220pF 440VAC Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C921U221KZYDAA7317 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm.Stable operation requires a temperature higher than -40°C.This coefficient equals Y5P B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
C921U221KZYDAA7317 Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm