C921U221KYYDCAWL20
Mfr.Part #
C921U221KYYDCAWL20
Description
CAP CER 220PF 400VAC Y5P RADIAL
Voltage - Rated AC :
250V
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Tolerance :
±10%
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Lead/Base Style :
Kinked
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Voltage - Rated :
400VAC
Lead Pitch :
10.0076mm
Capacitance :
220pF
Temperature Coefficient :
Y5P B
Datasheets
C921U221KYYDCAWL20
KEMET C921U221KYYDCAWL20
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 220pF 400VAC Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C921U221KYYDCAWL20 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.354Dia 9.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is Y5P B.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 10.0076mm.
C921U221KYYDCAWL20 Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm