C921U151KYYDCAWL35
Mfr.Part #
C921U151KYYDCAWL35
Description
CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL
Lead Pitch :
10.0076mm
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Capacitance :
150pF
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Voltage - Rated AC :
250V
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
400VAC
Lead/Base Style :
Kinked
Ceramic
Datasheets
C921U151KYYDCAWL35
KEMET C921U151KYYDCAWL35
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 150pF 400VAC Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C921U151KYYDCAWL35 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.354Dia 9.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is Y5P B.An unbalanced capacitor has a pitch of 1 (the distance between adjacent threads).
C921U151KYYDCAWL35 Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm