C907U510JZSDAAWL20
Mfr.Part #
C907U510JZSDAAWL20
Description
CAP CER 51PF 440VAC SL RADIAL
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Capacitance :
51pF
Lead Pitch :
7.493mm
Through Hole
Published :
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
111 Weeks
Lead Style :
Straight
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated AC :
300V
Voltage - Rated :
440VAC
Series :
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
KEMET C907U510JZSDAAWL20
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 51pF 440VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc