C907U510JYSDAAWL45
Mfr.Part #
C907U510JYSDAAWL45
Description
CAP CER 51PF 400VAC SL RADIAL
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 400
Pbfree Code :
yes
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Pitch :
7.493mm
Lead Style :
Straight
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
51pF
Tolerance :
±5%
Mount :
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Temperature Characteristics Code :
SL
Voltage - Rated :
400VAC
Multilayer :
yes
Voltage - Rated AC :
250V