C907U510JYSDAAWL20
Mfr.Part #
C907U510JYSDAAWL20
Description
CAP CER 51PF 400VAC SL RADIAL
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Capacitance :
51pF
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
400VAC
Lead Pitch :
7.493mm
Voltage - Rated AC :
250V
Lead Style :
Straight
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Tolerance :
±5%
X1, Y2
Datasheets
C907U510JYSDAAWL20
KEMET C907U510JYSDAAWL20
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 51pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc