C907U471KZYDCA7317
Mfr.Part #
C907U471KZYDCA7317
Description
CAP CER 470PF 440VAC Y5P RADIAL
X1, Y2
Terminal Pitch :
7.5mm
Voltage - Rated :
440VAC
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Package / Case :
Radial, Disc
Width :
5mm
Temperature Coefficient :
Y5P B
Lead/Base Style :
Kinked
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Size Code :
Series :
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 440
Tolerance :
±10%
Dielectric :
Y5P
Mounting Type :
Through Hole
Multilayer :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
Ammo Pack
ROHS3 Compliant
Rated (AC) Voltage (URac) :
400V
Lead Pitch :
7.493mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Characteristics Code :
Y5P
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Number of Terminations :
2
Length :
7mm
Height :
7mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated AC :
300V
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-40°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
KEMET C907U471KZYDCA7317
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 470pF 440VAC Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc