C907U300JYSDAA7317
Mfr.Part #
C907U300JYSDAA7317
Description
CAP CER 30PF 400VAC SL RADIAL
Tin (Sn)
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 400
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Capacitance :
30pF
Temperature Characteristics Code :
SL
Factory Lead Time :
111 Weeks
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
yes
Published :
Pbfree Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Applications :
Safety
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Pitch :
7.493mm
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated :
400VAC
Temperature Coefficient :
SL
Voltage - Rated AC :
250V
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Mount :
Through Hole
Datasheets
C907U300JYSDAA7317
KEMET C907U300JYSDAA7317
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 30pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc