C907U270JYSDAAWL45
Mfr.Part #
C907U270JYSDAAWL45
Description
CAP CER 27PF 400VAC SL RADIAL
Voltage - Rated :
400VAC
Multilayer :
yes
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 400
Capacitance :
27pF
Voltage - Rated AC :
250V
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Temperature Characteristics Code :
SL
Lead Pitch :
7.493mm
Lead Style :
Straight
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Temperature Coefficient :
SL
Datasheets
C907U270JYSDAAWL45
KEMET C907U270JYSDAAWL45
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 27pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc