C907U220JZSDBAWL20
Mfr.Part #
C907U220JZSDBAWL20
Description
CAP CER 22PF 440VAC SL RADIAL
X1, Y2
Lead/Base Style :
Kinked
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Capacitance :
22pF
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Temperature Coefficient :
SL
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Published :
Voltage - Rated :
440VAC
Lead Pitch :
7.493mm
Voltage - Rated AC :
300V
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
KEMET C907U220JZSDBAWL20
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 22pF 440VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C907U220JZSDBAWL20 Overview
A 0.276Dia 7.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is SL.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
C907U220JZSDBAWL20 Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm