C907U200JZSDAAWL40
Mfr.Part #
C907U200JZSDAAWL40
Description
CAP CER 20PF 440VAC SL RADIAL
Lead Pitch :
7.493mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Published :
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Capacitance :
20pF
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated AC :
300V
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Voltage - Rated :
440VAC
Temperature Coefficient :
SL
Series :
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Lead Style :
Straight
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C907U200JZSDAAWL40
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 20pF 440VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C907U200JZSDAAWL40 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.276Dia 7.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is SL.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.493mm.
C907U200JZSDAAWL40 Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm