C907U180JYSDBAWL35
Mfr.Part #
C907U180JYSDBAWL35
Description
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated AC :
250V
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
2
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 400
Termination :
Radial
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
SL
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Lead Pitch :
7.493mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Capacitance :
18pF
Lead/Base Style :
Kinked
Temperature Characteristics Code :
SL
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
400VAC
Datasheets
C907U180JYSDBAWL35
KEMET C907U180JYSDBAWL35
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 18pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc