C907U180JYSDBA7317
Mfr.Part #
C907U180JYSDBA7317
Description
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
18pF
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Temperature Coefficient :
SL
Temperature Characteristics Code :
SL
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated AC :
250V
Operating Temperature :
-40°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
111 Weeks
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Lead/Base Style :
Kinked
Pbfree Code :
yes
Lead Pitch :
7.493mm
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Lead Spacing :
0.295 7.50mm