C907U120JYSDBA7317
Mfr.Part #
C907U120JYSDBA7317
Description
CAP CER 12PF 400VAC SL RADIAL
Ceramic Capacitors
Packing Method :
Ammo Pack
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Ratings :
X1, Y2
Multilayer :
yes
Operating Temperature :
-40°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Ceramic
Terminal Shape :
Wire
Tolerance :
±5%
Capacitance :
12pF
Voltage - Rated AC :
250V
Through Hole
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Voltage - Rated :
400VAC
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 400
Number of Terminations :
2
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Temperature Characteristics Code :
SL
Temperature Coefficient :
SL
Lead Pitch :
7.493mm
Termination :
Radial
Pbfree Code :
yes
Lead/Base Style :
Kinked
Datasheets
C907U120JYSDBA7317
KEMET C907U120JYSDBA7317
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 12pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc