C907U120JYSDAA7317
Mfr.Part #
C907U120JYSDAA7317
Description
CAP CER 12PF 400VAC SL RADIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
SL
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated AC :
250V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
400VAC
Temperature Characteristics Code :
SL
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Lead Style :
Straight
Capacitance :
12pF
Mount :
Through Hole
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 400
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Number of Terminations :
2
Lead Pitch :
7.493mm
Multilayer :
yes
Ceramic
Terminal Shape :
Wire
Packing Method :
Ammo Pack
Datasheets
C907U120JYSDAA7317
KEMET C907U120JYSDAA7317
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 12pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc