C907U102MZVDCAWL40
Mfr.Part #
C907U102MZVDCAWL40
Description
CAP CER 1000PF 440VAC Y5V RADIAL
Series :
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Width :
5mm
Packaging :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Published :
Termination :
Radial
Length :
7mm
Temperature Coefficient :
Y5V F
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Lead Pitch :
7.493mm
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Factory Lead Time :
111 Weeks
Tolerance :
±20%
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
Wire
Height :
7mm
Rated (AC) Voltage (URac) :
400V
Voltage - Rated :
440VAC
Multilayer :
yes
Dielectric :
Y5V
Voltage - Rated AC :
300V
Temperature Characteristics Code :
Y5V
Capacitance :
1000pF