C907U100JYSDAAWL20
Mfr.Part #
C907U100JYSDAAWL20
Description
CAP CER 10PF 400VAC SL RADIAL
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Voltage - Rated :
400VAC
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Capacitance :
10pF
Voltage - Rated AC :
250V
Lead Style :
Straight
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Temperature Coefficient :
SL
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
7.493mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
C907U100JYSDAAWL20
KEMET C907U100JYSDAAWL20
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 10pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc