C420C912G2G5TA
Mfr.Part #
C420C912G2G5TA
Description
CAP CER 9100PF 200V C0G AXIAL
Capacitance :
9100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm
Tolerance :
±2%
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
C420C912G2G5TA
KEMET C420C912G2G5TA
AxiMax 400 Comm C0G 9100pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial
C420C912G2G5TA Overview
Programs on this device are of 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
C420C912G2G5TA Features
a size/dimension of 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm