C420C912F1G5TA
Mfr.Part #
C420C912F1G5TA
Description
CAP CER 9100PF 100V C0G AXIAL
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
9100pF
Datasheets
C420C912F1G5TA
KEMET C420C912F1G5TA
AxiMax 400 Comm C0G 9100pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial
C420C912F1G5TA Overview
A 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
C420C912F1G5TA Features
a size/dimension of 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm