C420C752K3G5TA7200
Mfr.Part #
C420C752K3G5TA7200
Description
CAP CER 7500PF 25V C0G/NP0 AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
7500pF
KEMET C420C752K3G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 7500pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial