C420C751G2G5TA7200
Mfr.Part #
C420C751G2G5TA7200
Description
CAP CER 750PF 200V C0G/NP0 AXIAL
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
750pF
Size / Dimension :
0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C420C751G2G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 750pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial
C420C751G2G5TA7200 Overview
This device's program size/dimension is 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C420C751G2G5TA7200 Features
a size/dimension of 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm