C420C682GAG5TA7200
Mfr.Part #
C420C682GAG5TA7200
Description
CAP CER 6800PF 250V C0G AXIAL
Size / Dimension :
0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
6800pF
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C420C682GAG5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 6800pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial
C420C682GAG5TA7200 Overview
Ceramic capacitor is 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
C420C682GAG5TA7200 Features
a size/dimension of 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm