C420C621F3G5TA7200
Mfr.Part #
C420C621F3G5TA7200
Description
CAP CER 620PF 25V C0G/NP0 AXIAL
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm
Capacitance :
620pF
Tolerance :
±1%
Feature :
Low ESL
KEMET C420C621F3G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 620pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial
C420C621F3G5TA7200 Overview
A program's size/dimension is 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C420C621F3G5TA7200 Features
a size/dimension of 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm