C420C471KAG5TA7200
Mfr.Part #
C420C471KAG5TA7200
Description
CAP CER 470PF 250V C0G/NP0 AXIAL
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm
Capacitance :
470pF
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
KEMET C420C471KAG5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 470pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial