C420C392K2G5TA7200
Mfr.Part #
C420C392K2G5TA7200
Description
CAP CER 3900PF 200V C0G AXIAL
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
3900pF
Size / Dimension :
0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
KEMET C420C392K2G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 3900pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial
C420C392K2G5TA7200 Overview
Ceramic capacitor is 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
C420C392K2G5TA7200 Features
a size/dimension of 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm