C420C391G3G5TA
Mfr.Part #
C420C391G3G5TA
Description
CAP CER 390PF 25V C0G/NP0 AXIAL
Capacitance :
390pF
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Low ESL
Datasheets
C420C391G3G5TA
KEMET C420C391G3G5TA
AxiMax 400 Comm C0G 390pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial
C420C391G3G5TA Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
C420C391G3G5TA Features
a size/dimension of 0.100Diax0.200L 2.54mmx5.08mm